HPD LIPA SESVETE od 1952

Novosti i aktivnosti

Zavižan

20. 05. 2015
Nakon završetka opće planinarske škole, maturanti bi išli na nove izlete; koncenzus je postignut da prva destinacija bude Zavižan! Naravno, svi su članovi HPD LIPA SESVETE pozvani, pozvani su i svi planinari. Idemo se družiti i lagano hodati. Vidi najavu u prilogu

6.Svetoivanjski pohod

12. 05. 2015
Pođite na lagani pohod zelinskim prigorskim brežuljcima uz vinograde i klijeti, u nedjelju, 31.5.2015., gdje PD ?Izvor? Kalinje organizira Svetoivanjski pohod. Više u prilogu

Planinarska škola na Velebitu

12. 05. 2015
Završni, trodnevni izlet opće planininarske škole našeg Društva održan je od 15. do 17. svibnja na Srednjem Velebitu. Kako je bilo saznajte iz izvješća jednog od školaraca, našeg člana Ante Miličevića.

Sv. Misa na Lipi

12. 05. 2015
.... održat će se ove nedjelje, 17. svibnja u 14:00 sati. Vidi u prilogu ...

Julijske Alpe

11. 05. 2015
U sklopu opće planinarske škole bili smo u Sloveniji, u Julijskim Alpama. Popeli smo se na dvije planine iznad 2.000 metara: Viševnik (2050) i Debelu peč (2014). Večini je polaznika naše škole ovo bio prvi susret s Alpama i planinama višim od 2.000 metara - oduševljeni su! A i kršteni su po starom planinarskom običaju. Foto s vrha Debele peči (2014) by Dugi.

Senjsko zaleđe

11. 05. 2015
Vodimo vas na planinarsko hodanje dijelom Senjske obilaznice s pogledima na Senjsku Dragu, Senj, vrhove Velebita i Učku, te na more i otoke. Upoznajte pješački ovaj kraj iznad Senja u nedjelju, 24. svibnja 2015. Više u prilogu:

Podravina

24. 04. 2015
Višegodišnji obilazak Podravine od Podravskih Sesveta, preko Gole, Hlebina, Molvi, Sigeteca, Đurđevečkih peski ?, a sve uz rijeku Dravu, završavamo ovogodišnjim izletom 10. svibnja u njezinom najsjevernijem dijelu ? na ušću rijeke Mure u Dravu, te na planinarskoj obilaznici Ludbrega. Pridružite se veseloj družini. Više u privitku:

RISNJAK

09. 04. 2015
u subotu 2. svibnja vodimo učenike opće planinarske škole na izlet nas Risnjak; dobrodošli su i ostali članovi društva. Više u prilogu

Predavanje Vlade Božića

24. 04. 2015
Još jedno veliko predavanje u sklopu opće planinarske škole: u goste nam dolazi Vlado Božić, vrhunski speleolog, učitelj, pisac, predavač .... ove godine proslavnja 60-u godišnjicu svog speleološkog rada!!

Premužićeva staza

02. 04. 2015
Prvomajske praznike provedite uz sekciju NIZgore! up! na Velebitu; prohodajte cijelu Premužićevu stazu u tri dana! Više u najavi u prilogu